Brazília Vinhal Family

5,50 39,00 

KRAJINA: Brazília
REGIÓN: Cerrado Mineiro
FARMÁR: rodina Vinhal
ODRODA: yellow a red catuaí, Icatu, Catucai, Topázio a IBC12
SPRACOVANIE: suché
CHUŤOVÝ PROFIL: čokoláda, perník, vanilka, orechový koláč
ŠTÝL PRAŽENIA: Espresso
ODPORÚČANÁ PRÍPRAVA: pákový kávovar, automatický kávovar, Mokka konvička

SKU: - Kategória: , Značka:
Vymazať
Získajte až39 Mlynček bodov v hodnote2,29 

Popis

Rafael Vinhal je najstarší syn Alfonsa a Marcélie a odštartoval tretiu generáciu farmárov na tejto rodinnej farme. V priebehu rokov Vinhalovci získali certifikáciu Rainforest Alliance, 4C a Certifica Minas a prijali tie najlepšie postupy v súlade so zásadami udržateľnosti a rešpektu k ľuďom a životnému prostrediu. Farma je rodinný podnik a každý, kto na farme pracuje, káve úplne prepadol.

K nám do Mlynčeka sa dostal rodinný lot kávy Vinhal, na ktorej pracoval Rafael so svojím otcom Alfonsom. Tento lot odkazuje na dlhoročnú tradíciu s produkciou kávy na rodinnej farme Vinhal Cafés Artesanais. Zmes odrôd yellow a red catuaí, Icatu, Catucai, Topázio a IBC12 je spracovaná klasickou suchou metódou. Teda, zrná sú po zbere v šupke rozprestreté na betónové piatie a sušené na priamom slnku. Samozrejmosťou je pravidelné obracanie. Až po usušení sa zo zŕn odstraňuje kávová šupka a zrná sa ďalej spracovávajú na export.

Káva je sladká so stredným, až výrazným telom. V chuti prevládajú tóny čokolády, perníku a orechov. Telo kávy je krémové s arómou maslových sušienok. V dochuti sa prejavuje jemná acidita vanilkového kvetu a mrkvového koláča.

Ďalšie informácie

Hmotnosť

1000 g., 250 g., 500 g., 90 g.

Spôsob prípravy

Espresso

Odroda kávy

100% Arabika

Typ kávy

Výberová káva

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.


Pridajte prvú recenziu pre “Brazília Vinhal Family”